
Kaj je hlad in kaj je smrt,
zavita v mrtvaški prt?
Je kadaver od človeka,
mu mežika več ne veka.
Sta ostala kost in koža,
lica roka več ne boža.
Široko usta so odprta,
očesa v temo so zazrta.
V pljučih plime ni, oseke,
življenja konec je za veke.
Glava se je povesila,
pljuča zrak so izpustila.
Se sprašujemo zakaj,
odšel v prahu je v raj.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: VonMann
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!