
Deklica teka za drobno sivo ptico
z rumenim trebuščkom in črno kravato,
ki leta z grma na grm
in
nenadoma odfrči čez žičnato ograjo.
Hrepeneče gleda za njo.
Doma so drugačne ptice.
Začuti lakoto in piš, ki leze pod oblačila.
Vlažna zemlja jo mrazi skozi preluknjane podplate.
Drgeta.
Mudi se ji.
Sprosti mišice.
Vroč curek urina ji mezi po nogah.
Napolni teniske.
Za nekaj trenutkov ji je toplo,
dokler se mraz še močneje ne zareže vanjo.
S pomodrelimi ustnicami oponaša oddaljen ščebet...
Pesem se me je zelo dotaknila, le nekaj drobnarij:
Deklica teka za drobno sivo ptico
z rumenim trebuščkom in črno kravato., (vejica)
ki leta iz z grma na grm
in
nenadoma odfrči čez žičnato ograjo.
Hrepeneče gleda za njo.
Doma so drugačne ptice.
Začuti lakoto in piš, ki leze pod oblačila.
Vlažna zemlja jo mrazi skozi preluknjane podplate.
Drgeta.
Mudi se ji lulat. ali: Mudi jo.
Sprosti mišice.
Vroč curek urina ji mezi po nogah.
Napolni teniske.
Za nekaj trenutkov ji je toplo,
dokler se mraz še močneje ne zareže vanjo.
Mokre hlače ji primrzne na noge.
S pomodrelimi ustnicami oponaša oddaljen ščebet ... (posnema?)
Premisli in če želiš, popravi,
lp, Ana
Zdravo!
Curek in oponašanje sem pustila, drugo sem spremenila.
Glede primrznjenosti sem bila že sama v dilemi.
Hvala za sugestije in meglen pozdrav, Nada
Čestitke k pesmi, ki posoja glas tistim, ki jih družba potiska na rob,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: nada pecavar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!