
(V letu gospodovem MMXX)
Plesala sem okrog telesa sveče,
ki jo slači plamen
in v tem striptizu svečave
sem si, vešča stara, osmodila krila ...
-Tako je prav,- se zakrohoče stenj:
-Ni maše brez kadila!-
H krstilnemu sem kamnu pohitela, (v tem
mi je začel goreti trup),
da bi si krila osmojena pogasila,
toda suh je bil kot poper,
ni kaplje vode v njem bilo, o ti, Marija,
vsi svetniki - pomagajte!
Rit gori mi sredi božje bajte!
Naj zajokajo na stropu angeli,
da se v solzah rajskih ohladim,
vrata tabernaklja mi odprite,
da se v vino potopim, ah, pohitite,
res predolgo traja že ta maša;
mizerere orgle zaigrajte-
jaz umiram, kot Devica Orleanska na grmadi
zdaj izročam dušo bogu, o farani,
ah, molite zame, da na oni strani
se odpro mi vrata raja,
pa vam izprosila bom pri nebeščanih,
da kuga ogne vašega se kraja!
Tale je pa super. Oktansko število je vsekakor visoko.
Prijetno
toplo,
četudi v truplu
ladje, kjer pluje
Vesoljni potop!
Posrečeno -
Res ni dizl.
Hvala od vseh v naravi.
Lp
Duhovita (kljub bolečini) in hkrati večpomenska pesem, čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!