
Sedim na balkonu
in uživam ob pogledu
na krasno naravo,
ko med znanimi mislimi
prižgem cigaret.
Na kratko srknem kavo,
med ulicami tavajo
sence ljudi,
ki hodijo mimo
mojega bloka.
Sam sem doma.
Nikogar ni, ki bi razblinil
moje zblojene misli.
Tako sedim, kadim
in pijem kavo.
Ko zazvoni telefon.
Oglasim se: "Halo"
Na drugi strani
se oglasi kolega
in reče sledeče: "Črna kava: Po receptu stare mame.
Cigareti: Marloboro rdeči v trdi škatljici".
Pogledam levo, pogledam desno
in vse skupaj deluje
kot da mi bere misli,
ali pa, da enostavno stoji pod balkonom.
Zasmejim se in rečem:
Kaj je to mogoče kakšen trik?
Kolega odvrne: "Ne, ne
samo čez tridset sekund se boš zbudil
in boš boš počel ravno to,
kar počneš sedaj".
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Melanholični Kameleon
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!