
Diham z naravo,
s tem opojem zemlje
in iz nje črpam moči za prihodnost.
Ponosen sem na pridelke in plodove, ki mi jih daje letina,
četudi so včasih videti slabotni in drobni
– so pa dobri in zdravi.
Prevzema me spoznanje, da sem dobro sejal in vzgojil žito,
ki je zrastlo v močne steble.
Zrna ob žetvi mi potrjujejo, da sem ravnal prav.
Upošteval bom pretekle izkušnje narave od setve do žetve,
kar mi bo dalo še večjo učinkovitost
in uspeh pri oranju novih brazd.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Sopotnik
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!