
Kakor vlomilka bosih stopal
drsim po stopnišču zapuščenega doma.
Poslušam odmeve pobeglih korakov.
Jih ti kdaj slišiš?
Stojim pod galerijo knjižnih polic.
Odnešeno je toliko življenj
obsojenih na reciklažo.
Se spomniš, da sva z njimi v sanje zibala sina?
Tihotapim se med omarami slečenih obešalnikov,
zaznavam škripajoče pogovore predalov,
ko iščejo izpuhtelo natlačenost.
Razvozili smo balast, da pometemo sledi.
Ogrnjena s temo sem svobodna.
Vračam se noč za nočjo.
Bosa zaplešem med drevesi.
Mar veš, da so se prepojila s smolnatimi solzami?
Ne pozabi ...
Imeli smo dom.
Bili smo izbranci dehtečega gnezda
v zavetju drevja, vode in trav.
Občutiš tudi ti napor vzpona v svetlobo
med betonskimi zidovi?
Pregnanci v kokone vsak svojega molka ...
Močno! Zelo mi je všeč tvoj monolog z barvitim jezikom narave, ki odlično riše občutke odmaknjenosti, mogoče od prvobitnosti.
Lep dan in pozdrav tebi, Valerija.
Saša
"salke"
Hvala Saša.
To je moja Tema, moj z bršljanom obraščen Grob, samo še ena izmed Smrti življenja … Vedno znova se vračam, ker si ne dovoli, da jo odtrgam.
Nič novega. Življenje piše mnogo takšnih zgodb. Vsak jo Bere po svoji presoji.
Vse dobro ti želim in naj ti življenje daje več, kot je sposobno jemati.
V.
"nikita"
Tudi jaz, Branka. Verjemi; moj krik je molk …
Pošiljam ti iskro topline. Še jih imam.
Verzi monologa, ki nedvomno prevzamejo pozornega bralca, šepetanje v spokoju tišine, izzven notranjosti duše in srca, kjer ti besede postanejo Besede ... Filia, ni kaj, ta mono diskurz je vreden večkratnega branja, vsekakor ...
Prijeten dan ti želim,
Sašo
Sašo
Najlepša hvala za tvoj komentar.
Občutek imam, da se ponavljam, kot večkrat prebrani roman … Saj so le Besede in besede imajo krila, tako, da lahko poletijo iz brezen duše in srca.
Hvala tudi za želje; menda si dneve krojimo sami? Bo že tako …
Tudi tebi vse dobro, ker ko si nekaj časa v molku, razmišljam o tebi; pozorni "neznanec".
"filia"
joj, filia, pesem se me je močno dotaknila. čestitke!
lpb
Hvala lepa, Branka. Hvala za branje in vtis.
Čestitke ti vračam :).
Uživaj popoldan. "filia"
Predivna pjesma filia !!!
lp Vesna
Vesna, pozdravljena.
Tudi tebi najlepša hvala za postanek. Je samo komet v ozvezdju. Komet zažari in redko ga opazimo, medtem, ko zvezde žarijo.
Prihaja december in želim ti toplo zavetje Doma.
"filia"
Ti si sve ono što poezija treba da bude.
Lean, hvala.
Veš kako lepa je Sahara? Vsako najbolj drobno zrno peska pripomore k njeni lepoti. Skale jo bogatijo … Približno tako gledam poezijo.
Bodi pozdravljen eden izmed skalnatih silhuet Sahare.
"filia"
Življenja, pospravljena v knjige, življenja, pospravljena v pozabo, življenje, potisnjeno v temo ... v bistvu je molk tema, ki se razrašča v prenaseljenih mestih ... čestitke,
Ana
Spoštovana urednica Ana
Najlepša hvala za tvoj dotik.
Imej lepo nedeljo med drevesi, ali betonom.
"filia"
Res je, "filia", življenje piše mnogo zgodb, toda le redki so, ki jim znajo najti mesto v poeziji. Izjemna pesnica si.
Iskreno čestitam k Monologu, ki si ga delila z nami.
S pozdravi,
koni
"koni"
Iskrena hvala mojstrica vseh oblik.
Mogoče bom kdaj poiskala tvojo pomoč. Rada bi pisala haibune, vendar me muči haiku :(.
Ah, kakorkoli … Korakamo dalje vsak s svojimi Križi, Grobovi, … v nova jutra. Saj smo samo atomi (tudi tam je v vsakem svoje vesolje).
Pozdrav tudi tebi. "filia"
Spoštovana filia,
pesem, ki si zasluži večkratno branje
in podčrtanje. Čestitke.
lp Marija
Čestitam ti Valerija.
Lep dan ti želi.
Lep pozdrav, Saša
"salke"- Saša
"triglav"- Marija
Obema se zahvaljujem in vama želim lepe decembrske dni.
"filia"
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: filia
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!