Danes se nimam časa igrati.
Mamica pravi tako.
Balet, klavir, angleščina, verouk.
Likovni kotiček, taborniki.
Pevski zborček.
Tenis.
Ne hodim še v šolo.
Velika pa sem že.
Šest let.
Mamica, se bom v šoli igrala?
Mamica pravi:
"Ko sem bila majhna,
smo se po cele dneve igrali v blatu
v gručah, skupaj, vsi otroci.
Umazani kot cigančki.
Kot prašički."
Je rekla. Mamica.
in se je smejala.
Jaz tudi. Sem se.
Ne vem, zakaj.
Ko sem si zamazala žabice,
je rekla,
da sem packa.
Mamica.
Preberi mi pravljico.
Ne maram več CD-jev.
Nimajo takih zelenih oči kot ti.
Ali pa se ti igraj z mano.
Tudi pri očku se ne igramo.
Mogoče se bom pa v šoli.
Lidija Brezavšček - kočijaž