
Hodim........, po poti hodim, po cesti, ulici hodim, hodim po stezi, po kolovozu, tečem, tečem po avtocesti, po hitri cesti hodim, hitim, drvim in se bojim, gledam levo, gledam desno, stolpnice gledam, gledam hiške, garaže gledam in hodim, hodim po hladnem betonu, razpokanem betonu, hodim mimo ograje, ograje in hodim preko meje, mimo meje hodim, a nikjer nikogar, ki z menoj bi hodil, hitel in drvel, nikogar ni, ki bi smel, zato hodim in štejem korake, obsesivno, kompulzivno, hodim, hodim in blodim, grem mimo velike hiše, mimo parkirišča, mimo igrišča, kjer otročki........ potem gledam odsev na oknu, bela solza, bleda solza, solza v izložbi tiste neslavne hiše, kjer se riše, barva in čečka,
jaz pa ne upam vstopiti
grozeče je
tam notri
kjer otroci na policah mirujejo poleg etiket in deklaracije
poleg mene tam zunaj
notri pa si ne upam
saj......... otroci le gledajo
toda na cesti, na stezi, na magistrali teh otročkov ni, zato ne upam si vstopiti med otroke
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Suzana Kovačič
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!