Zdi se...

Zdi se, kot da je vsaka stvar na svojem mestu.

 

Dim izdihuje črni smog samo nad svojim dimnikom.

 

Mesto tiho diha v noči, ko vsi domači spijo pod nebeškim hramom.

 

Sanje so dovoljene za vsakogar, le da je tiho in nikoli ne križa poti, ne sebi, ne drugim.

 

Plantaža gibljivih korakov vsako jutro rine skozi ceste in strani mesta. Levo, desno, not in ven

od prihajanja vseh koncev do odhajanje kamorkoli.

 

Vse je na svojem mestu in nič ne potrebuje več besed, ne učenja,

ne modrih in nemodrih. Vse se ravna v ravno vrsto nadaljujočih.

 

Od nekod do danes.

Naprej in na svojem mestu.

IŽ-lev

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 24. 02. 2018 ob 06:25
  • Prebrano 462 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 25

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!