
Nekatere novice te postavijo na hlad.
Znajdeš se v votlem prostoru, nesiguren,
kaj prosi od tebe. Tam si, ker
za trenutek ne pripadaš nobenemu času,
ujet si in razpet. Upaš, da se silhueta kmalu dvigne,
da se megla razkadi --
Noč te treplja po utrujenih vekah.
Rad bi spal,
a vate so usmerjeni vsi kozmični žarometi,
čaka se tvoj odziv.
Nemi glas te kliče po imenu, v sebi čutiš sonce,
kako žubori. Ne jočeš zares.
Joče nekaj večjega od tebe;
neko subtilno telo,
nerazumljeno, ožgano,
polno pepela.
(Kajne, Dane?)
Kot bi iz človeka z vestjo govorila žalost in nemoč zarad kolektivne krivde vsega človeštva. Pesem, ki je tako multiinterprativna, kolikor si pač dovolimo.
Lp,, lidija
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Luka Benedičič - Mladi Pesnik (urednik)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!