
Nekega oktobrskega večera
se je žarek sonca odbil z Venere
šinil skozi okno porodnišnice
Takrat je v rokah mužika zazvenela balalajka
stresla pesem med mesečino v stepi
da so jo raznesli divji konji
Roka Indijanca je dvignila ponjavo
in okrog poldneva se je zarisalo puhasto srce
V pragozdu je udarjal tam - tam
kože noči so z leskom znoja zaplesale meseni ples
Nad ledeno ploščo je zatrepetal severni sij
zabrnel barve v veter
ki je pobral
smeh delfinov
molk morskih globin
in vzvaloval dojko v mojih ustih
Mama je rekla
da sem izgovorila - ljubezen
A nihče ji ni verjel
Se motim, a sem morda začutil pridih rahle nostalgije, alegorijo neke zgodnje pomladi, ki je povalovila v šelestenju zgodnje jeseni ... Res se ti je zapisala lepa pesem, poetesa Irena, da, da ...
Lepo pozdravljena,
Sašo
Hvala dragi Sašo.
Morda le nostalgija po Veneri ;)
Le in ljubezni poln dan ti želim
i
Jošt <3
Od kje si pa ti? Tudi od tam nekje. :)
Včasih sem mislil, da sem vendarle ptica. Sedaj mi je dovolj, da sanjam, da sem. 
Buden pa sem lahko marsikaj in tudi od tam nekje skozi pesmi, ki jih napišejo drugi, ko se prav tam iščem ...
Lp, Jošt Š.
Ta pa je še posebej lepa, čaščenje odprtosti!
lp, salke
Jošt, kako res.
Tudi jaz letim, včasih krožim, včasih se prepustim vetru.
In tudi jaz sem lahko budna marsikaj. Prav rada preskakujem kakšne okvirje. Moj je raztegljiv, če ga sploh imam. :)
Sanjaj. Lepo sanjaš.
Sanjaj lepo.
Dragi salke, čaščenje odprtosti, ki jo mnogim zatrejo že ob prvem vdihu.
A najdemo reže, kjer nas najde nekaj nedorečenega in vznemirja, da praskamo naprej.
Hvala ti, praskalec ;) :)
To je to! Kompozicija motiva ljudskosti, ljudskog, prirode, svemirskog i pjesnikininje intime. Jako, jako dobro.
lpn ❤
... preskakuj, razteguj, sanjaj, kroži, prepusti se vetru, bodi marsikaj ... samo piši, piši, razgrinjaj, odpiraj in nas znova in znova vznemirjaj z odlično poezijo, draga Irena:)
Čestitke in prisrčen pozdrav,
koni
Nikita, hvala, veseli me, da ti je všeč.
<3
tako nekako je moralo biti ;)
objem
Koni <3
tako je - če hoče, me zavrti, pretrese, posrka, napolni, poboža, krcne, poleže, privzdigne......če noče, je ni :)
Objem
Duh univerzalnosti rojenega, ki veje iz te pesmi prepriča bolj kot vse razlage, ki jih ne potrebujem, da bi razumela tole.
Lp, lidija
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!