Vsakodnevna pozaba

Moja pesem

je najboljša

berem samozavestnega

večnega zmagovalca

vsaj še nekaj časa

in ne nasprotujem

njegovi ali njeni izjavi

z nasmejanimi ustnicami

polnimi hvale

 

no moja pesem

izginja v pozabo

sproti

iz dneva v dan

jo redno brišejo

a jaz z zavedanjem

da imam kljub vsemu

pravico do besede

pišem pravljice

ali grozljivke

sploh o vsem

kar se človeku

lahko dogodi

in se vseda

v zavednost

ker  je človeška psiha

še vedno velik labirint

kjer se nas veliko

občasno izgubi

a kakor je na tem svetu

se najdemo

le čas je potreben

in tudi potrpežljivost

je dobrodošla

 

kar ni v duši

izgine v pozabo

za vedno

in niti malo ni pogrešanja

ko zbrišemo vse spomine

ki so nas še včeraj

držali pokonci

in nam dajali moč

da smo vstopali

skozi vrata

za katerimi

nas je čakala

sreča

 

ne nič ni večno

name so že dolgo nazaj

pozabili in na moje besede

a nekdo bo moj naslednik

ki se bo čudil

čemu je tako

in morda se ne bo

tako apatično

sprijaznil

kot sem se davno

jaz

IŽ-lev

koni

Poslano:
14. 10. 2017 ob 14:24

... koliko resnic v eni sami lepi pesmi, Irena ... tudi zato jo berem še enkrat:)

vse dobro ti želim,

koni

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
14. 10. 2017 ob 16:19

Draga koni

Napisala sem jo naravnost iz misli in veseli me, da jo razumeš in jo prebereš,

mi veliko pomeni. Sicer jaz zelo rada berem tvoje prizmate, ker imaš odlične

besedne povezave.

Tudi jaz ti želim lepo jesen in nasploh srečne dni

Z lepimi pozdravi, Irena

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
15. 10. 2017 ob 07:34

Dobro jutro, Irena

Tudi jaz sem kar nekajkrat prebrala tvojo pesem. Kot je napisala Koni, ima več plati. A ne morem ubežati občutku zapuščenosti, ki veje iz nje. Izgube, pa tudi predanosti, ki to noče biti, še je nekaj, kar upa, kar praska po vratih.

Ko odslikava pesnika, ki se zdi pozabljen, tako človeški in čaka prijateljsko roko, ki ga dvigne iz melanholije - to sprejemam. Ko govori o pesmi sami, ki  je v nas in se zdi, da je nihče več ne prepozna, se zdi mnogo bolj boleče. Konec koncev je bogat tisti, ki ima vsaj  ene zveste oči, ki nas berejo z užitkom, iskreno in z ljubeznijo. Dokler so sape, se megle zmeraj dvignejo.  Če jih ne odpihnemo sami, jih odpihne tisti, ki smo zanj pesem. <3

Danes bo lep dan, pravijo. Včasih je treba verjeti tudi samo besedi. ;)

objem

pi


Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
15. 10. 2017 ob 10:09

Draga Irena

Glede prvega odstavka se strinjam s tvojo ugotovitvijo a res je, da so to le zelo redki občutki, nekako kot večina, ki se kdaj pa kdaj uleti v lastno zanko.

Drugi pa: večina občutimo tudi še momente melanholije, jo občutim zelo redko, ko pa pride je resnično neprejetna. Sem pa srečna v tem in to zelo, da poznam kar nekaj ljudi, ki so nam obojestransko pesmi zelo blizu in to cenim.

Na ekranu ali papirju pa res ne gre drugače kakorkoli, kot verjeti... .

Irena, mi je v veselje, da si pesem prebrala in upam da ni čisto črna... .

Lep pozdrav

Irena

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
15. 10. 2017 ob 10:55

Seveda ni črna, le siva ;)

Lep dan ti želim in kmalu posije sonce.


pi

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
15. 10. 2017 ob 15:29

Objem in pozdrav

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 14. 10. 2017 ob 10:53
  • Prebrano 657 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 171.41

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!