
"ampak kot je rekel Bog,
ko je prekrižal nogi,
vidim da sem poetov naredil v izobilju,
ampak ne tako veliko
poezije."
- kurbi, ki mi je ukradla pesmi
Charles Bukowski
s 125 kubično Aprilio sem, sredi
delovnega tedna, odšel na Mesec.
moder in elipsast globus je strupeno
dvodimenzionalen s takšne razdalje.
nikoli nisem pogrešal plitkosti
človeka bolj, kot ko sem bil zleknjen
med kraterji v brezzračju in je
vso globino cukalo na površje, kjer
je lebdela neizrečena, nato izparela
zaradi Sončnega sevanja.
nekateri na svetlobi pač ne znajo
metati senc. v večnem derbiju z žarkojedci,
razvijejo sindrom nikoli-neveste-vedno-družice
in dodeli se jim status paradnih klovnov.
(morajo biti v procesiji, a ne
igrajo vidne vloge.)
ko si enkrat v luknji, še Petrov jok zamre
v grlu. na izbiro dobiš kopanje
nižje proti središču, kjer so novi elementi,
ali bežanje nazaj na podstrešje, kjer ni kaj
več izbrskati.
če trpljenje rimaš z življenjem, si
zaslužiš biti mrcvarjen in pokopan v
nezavedanje. do neke mere si že na dnu
luknje, v krsti.
vsi tisti albinopoeti, ki bežijo pred bliščem,
so si tam že zgradili domove. kuhajo kavo
in čakajo na tvoj obisk.
to bo pa trd oreh.
ta pesem ni ena od tistih, ki ima neskončno možnih interpretacij,
še manj pa je ena od tistih, ki so pisane s tem namenom, da bi jih imele ∞
v tem smislu je redka, ampak to ni edina njena kvaliteta.
Matjaš, a bejš ga no biksat! Z Aprilio pa je možno do Lune? :P
Res je in res imaš. Alergija na humor sploh razsaja. :)
Naj še kdo reče, da se poezije ne da stlačit v vakršen žanr: ta pogled od daleč (da pridobimo 2D brez nepotrebnega poglabljanja) pa seveda uvodni citat naredijo poetokritično ZF pesem, čestitke,
Ana
Ana, draga Ana, nepoceni Ana - hvala :).
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: naprimerjanez
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!