
Pritiskam na gumbe,
preprosto, paše mi,
rada gledam kako se nabirajo črke
in včasih celo preberem kaj pišem.
Ni vrhunskih besed,
le takšne, da mi skrajšajo čas
in kadar sem v koži izpovedovanja,
takrat pišem kot bi govorilo srce,
haiku napišem, ko nočem veliko besed,
takrat preštejem zloge,
to je večje delo, kot pisanje enega stavka.
Če so japonci pisali, potem so bili
pred davnim časom še redkobesedni,
zdi se mi, da veliko bolj kot danes.
O politiki nimam besed,
ni se nikoli ukvarjala s čustvi,
o napadih in bojnih izbruhih in vzklikih
pa raje ne bi, se izogibam stresom.
Ja, lahko mi zares podariš prstan,
takšen okrogel, da se dobro prilega
in da mi osreči samotne prste.
Ne iščem besed,
nimam muke s tem,
sproščam se počasi
in sproščeno izdihnem ob koncu.
Znova sem podobna sebi,
v prozornem zraku najdem sedanjost.
Svit, lepo pozdravljen
Malo na lahko pišem, vročina je kriva.
Lepe dni ti želim, Irena
Svit, všeč mi je, da ti je všeč. Sem razumela ravno kontra.
Pobožaj muce in samo dobro.
Lep pozdrav, Irena
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!