
Po cesti hodim, premišljujem
o tem, kar v dnevu čaka me
in si načrte razne kujem,
da vse izpeljem naloge.
Pozorna nisem na korake,
ne kdo nasproti mene gre,
so v moji glavi misli vsake,
pa zaletim z neznancem se.
Se opravičim negotova,
a on prijazno reče, da
napaka je bila njegova,
ker gledal je preveč v tla.
Še par besed spregovoriva,
prisrčen je pogled njegov,
se dobre volje posloviva,
potem odpravim se domov.
Ko stopim v kuhinjo vesela,
pa mož takoj nahruli me,
ker z vrečko mizo sem zadela,
preveč zaropotalo je.
V srce mi plane bolečina,
oči mi solze zamegle,
zakaj v neznancu je toplina,
a v bližnjem trdo je srce?!
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: melody
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!