Žalostno spoznanje

Po cesti hodim, premišljujem

o tem, kar v dnevu čaka me

in si načrte razne kujem,

da vse izpeljem naloge.

 

Pozorna nisem na korake,

ne kdo nasproti mene gre,

so v moji glavi misli vsake,

pa zaletim z neznancem se.

 

Se opravičim negotova,

a on prijazno reče, da

napaka je bila njegova,

ker gledal je preveč v tla.

 

Še par besed spregovoriva,

prisrčen je pogled njegov,

se dobre volje posloviva,

potem odpravim se domov.

 

Ko stopim v kuhinjo vesela,

pa mož takoj nahruli me,

ker z vrečko mizo sem zadela,

preveč zaropotalo je.

 

V srce mi plane bolečina,

oči mi solze zamegle,

zakaj v neznancu je toplina,

a v bližnjem trdo je srce?!

 

melody

Komentiranje je zaprto!

melody
Napisal/a: melody

Pesmi

  • 29. 07. 2017 ob 16:31
  • Prebrano 531 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 25.56

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!