
Zgodaj zjutraj se odpravljam od doma. Dan je siv in deževen. Živci me
rahlo izdajajo, to vidim po tresenju rok, poleg tega sem tudi na WC-ju
nenormalno pogosto za ta zgodnji čas.
Vsakih pet minut preverjam, če imam v žepih vse potrebno za na pot.
Vozniška in prometna; v žepu suknjiča.
Avtomobilski ključi, telefon; v žepu hlač.
Denarnica; v levem žepu, mimogrede pogledam, da je v njej kreditna
kartica, denar, osebna, zdravstvena, slika hčerke ...
Zadnja leta živim v odmaknjeni vasici. Marsikdo se čudi, da sem se jaz,
tipičen mestni otrok, otrok ortodoksnih mestnih staršev, umaknil v
samoto odročne vasi, ki šteje komaj nekaj hiš, stalno naseljeni pa sta samo
dve. Ostale služijo občasnemu bivanju dedičev - vikendašev.
Tudi meni je stara teta zapustila manjšo hišo, za katero mi ni bilo mar,
dokler se mi ni sesulo življenje. Izgubil sem službo in začelo se je drsenje
navzdol. Igralnice, hazard, mamila ..., so me v nekaj letih pripeljali do ločitve in izgubil sem tudi edino svetlo točko: ljubljeno hčerko.
Letos je končala devetletko in se odločila, da del počitnic preživi z menoj.
Tako se sedaj, živčen in napet, vozim proti Ljubljani. Strah, kako me bo
sprejela, me hromi do kosti. Parkiram in pohitim proti postaji. Že od daleč vidim da mi maha, premočena in nasmejana in naslednji hip mi plane v objem moj dragi, dragi otrok.
hči brez dežnika -
v trenutku mi vzame dih
premočen objem
Vesel sem zate, za vaju, za ta objem:)
Lp, salke
Dober osnutek za roman, kar vidim kako širi v poglavja.
Lp, Lea
Salke, hvala za lepe želje
tudi tebi vse dobro in lep večer še naprej
Lea, hvala za dotik
in za tvojo tankočutno intuicijo, res je to del širšega proznega dela v rojevanju
in iz te proze se mi je napisal haiku
upam, da se bo tudi prozno delo še širilo, čeprav sedaj nekako miruje
<3
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: triglav
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!