Snidenje ( haibun )

     Zgodaj zjutraj se odpravljam od doma. Dan je siv in deževen. Živci me

rahlo izdajajo, to vidim po tresenju rok, poleg tega sem tudi na WC-ju

nenormalno pogosto za ta zgodnji čas.

     Vsakih pet minut preverjam, če imam v žepih vse potrebno za na pot.

Vozniška in prometna; v žepu suknjiča.

Avtomobilski ključi, telefon; v žepu hlač.

Denarnica; v levem žepu, mimogrede pogledam, da je v njej kreditna

kartica, denar, osebna, zdravstvena, slika hčerke ...

 

     Zadnja leta živim v odmaknjeni vasici. Marsikdo se čudi, da sem se jaz,

tipičen mestni otrok, otrok ortodoksnih mestnih staršev, umaknil v

samoto odročne vasi, ki šteje komaj nekaj hiš, stalno naseljeni pa sta samo

dve. Ostale služijo občasnemu bivanju dedičev - vikendašev.

     Tudi meni je stara teta zapustila manjšo hišo, za katero mi ni bilo mar,

dokler se mi ni sesulo življenje. Izgubil sem službo in začelo se je drsenje

navzdol. Igralnice, hazard, mamila ..., so me v nekaj letih pripeljali do ločitve in izgubil sem tudi edino svetlo točko: ljubljeno hčerko.

 

     Letos je končala devetletko in se odločila, da del počitnic preživi z menoj.

Tako se sedaj, živčen in napet, vozim proti Ljubljani. Strah, kako me bo

sprejela, me hromi do kosti. Parkiram in pohitim proti postaji. Že od daleč vidim da mi maha, premočena in nasmejana in naslednji hip mi plane v objem moj dragi, dragi otrok.

 

 

hči brez dežnika -

v trenutku mi vzame dih

premočen objem

 

 

 

triglav

salke

Poslano:
05. 07. 2017 ob 07:56

Vesel sem zate, za vaju, za ta objem:)

Lp, salke

Zastavica

Lea199

Poslano:
06. 07. 2017 ob 22:19

Dober osnutek za roman, kar vidim kako širi v poglavja. 

Lp, Lea

Zastavica

triglav

Poslano:
07. 07. 2017 ob 21:27

Salke, hvala za lepe želje

tudi tebi vse dobro in lep večer še naprej

Zastavica

triglav

Poslano:
07. 07. 2017 ob 21:38

Lea, hvala za dotik


in za tvojo tankočutno intuicijo, res je to del širšega proznega dela v rojevanju

in iz te proze se mi je napisal haiku

upam, da se bo tudi prozno delo še širilo, čeprav sedaj nekako miruje


<3




Zastavica

Komentiranje je zaprto!

triglav
Napisal/a: triglav

Pesmi

  • 04. 07. 2017 ob 23:52
  • Prebrano 754 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 145

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!