ČE BI ZMOGLA

Če bi zmogla,

bi rekla - da pozabi,

na vse dneve,

na vse ure,

na vse, kar te veže name.

 

Tiho, prav počasi,

iztrgala bi iz sebe dušo,

ko lagala bi,

da ne boliš me.

 

Če bi zmogla,

bi ti rekla,

da odidi,

pusti za seboj vse lepo,

vse - kar kdaj osrečilo je oba.

 

Če bi zmogla,

če bi znala,

če imela bi pogum,

stisnila bi na ''delete'' - kot da nikoli ne bi b'la.

 

Če bi znala,

bi verjela,

v tiste pravljice do konca svojih dni,

ne bi strgala vseh strun,

če vse to ne bi bil monsun,

in morej bi naju naplavilo nazaj,

še enkrat znova,

vse - od A do Ž bi doživela.

 

Če ne bi te ljubila,

če bi spet upanje ubila,

brez nasmeha,

brez slovesa,

bi odšla.

Anabea

Komentiranje je zaprto!

Anabea
Napisal/a: Anabea

Pesmi

  • 23. 06. 2017 ob 12:35
  • Prebrano 653 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 97.58

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!