
V mojem skromnem domu
zmešnjava knjig in cunj
na prahu med zapiski
in listki z zgodbami brez konca
s prstom narisan srček
v nered
na kak prav redek dan
vzameva v roke krpe
zbriševa tiste bežne
rad te imam
hrumeč boben poln perila
zaduši šumenje padajočih oblačil
hreščanje ust po koži
čista strast se zaiskri
v najinem skromnem domu
Ko imaš že velike otroke ;)
Se hecam. Zelo mi je simpatična.
Lp
T.
Ja, Tamara, ko imaš že velike otoke in si se že vdal v nered :) da so le čiste pomembne reči ;)
<3
Hm, mogoče bi še enkrat razmislila o naslovu?
Lp, Ana
o, Triglav, potem si pa velika srečnica <3
Ana.....hm?
V najinem domu
Loščenje
razpraševanje
na kakšen redek dan
V mojem skromnem domu
zmešnjava knjig in cunj
prah med zapiski
in listki z zgodbami brez konca
na kak prav redek dan
VZAMEM v roke krpe ...
tole je pri meni enako :)))
Naslovi so težava, kaj pa:
Najini dnevi ali
V prahu pustiva odtis
triglav :) pa na kak redek dan.........se počisti ;)
Hmmm...kaj pa "pogled skozi okno" ali "odprta vrata". Naslov mislim. Pesem je tako domača.
Samo malo sem razmišljala...
Lep večer želim.
T.
Od predlogov mi je všeč Loščenje, pa Tamara ima tudi fajn ideje: vsekakor ne beseda iz pesmi, pa naj bi odpirala novo gledišče ali nadgradila vsebino ... včasih se res dolgo ukvarjamo z naslovi, ampak ne zaman ;)
Lp, Ana
hvala za predoge, Tamara :)
Ana, imaš prav, a mi nikakor ne pride...no, ne leže :)
lp
Pi
Predlagam glasno branje: najprej naslov, nato cela pesem in tako, dokler se ti ne zdi, da je pravi zanjo ...
Lp, Ana
triglav, Jošt, Ivanka :) hvala <3
morda -
Brez oken ali Slepa okna
Lp
i.
rosa na oknu 




![]()


naslov rosa sem predlagal, ker je dvopomenski:
- kot padavina, ki nastane, zaradi različno ohlajenih predmetov glede na okolico ...
- rosa je tudi ime za vrtnico ... listi cvetov odpadajo v slojih ... število cvetnih listov je Fibonaccijevo število ... pa pridemo do zlatega reza, ... do Da Vincija ... itd, .... vse nazaj do imena rože ...
Lp, Jošt Š.
Ja, Ana....odprta okna.....za vse, tudi za poglede, za katere nam ni mar :)
*
Jošt - hvala, da si se tako vživel in delil svoje razmišljanje. Šifre. :) Ja, pravzaprav so pesmi neke vrste šifre. Vsaj bile naj bi. Naslov pa ključ. Imaš prav. Le da dekodira vsak po svoje :D
Tukaj je rosa na oknih - seveda, od vsakodnevnega dihanja, na tisti redek dan pa se zgosti :) :) ;) in nihče ne vidi ''čiščenja'' :D
Objem obema
pi
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!