
Zgubila sva se nekje na pol poti:
najini srci so razmejili velikanski
kiklopski zidovi
in nihče, ki naju sreča,
nama ne more blizu.
Ustvarila sva vsak svoj
želvji oklep in se zarila vanj,
in čeprav sva ves čas hodila
drug ob drugem,
se zdi, da se nikoli nisva našla.
Zanimive prispodobe s kiklopi in želvami, lep kontrast.
Pozdrav!
Najina srca ali najini srci?
Hmmm, ja, odvisno od tega, ali imata vsak samo po eno ali pa (skupaj) več
;)
Petja in Milan, hvala za komentar! :)
Ravno zveza 'kiklopski zidovi' je bila sprožilec nastanka te pesmi.
Lidija ... jao! :D ne vem, kako se je to prismukalo skozi, pa tolikokrat sem jo šel skozi!
Hvala! :))
MP
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Luka Benedičič - Mladi Pesnik (urednik)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!