
Vladamo istim tišinama.
Vladamo, ulažući u to sve svoje snage,
jer znamo
da ako one zavladaju nama,
ničega više neće biti.
Ničega više, među nama.
*****
Sećam se,
bilo je jedno bademovo drvo,
(bio je to onaj gorki, divlji badem)
nekada davno,
u jednoj od ulica na staroj Salajki.
Za nas, izdanke sa novosadske periferije,
to drvo je bilo i ostalo,
a da toga nismo ni svesni,
simbol rane razigrane mladosti,
prvih ljubavi,
i prvih, tada najvažnijih odluka.
Sećam se, takođe,
i nekih večeri pod krošnjom tog badema,
večeri koje smo bojili
onom našom setnom, mladenačkom tišinom.
Tada, i samo tada,
sve smo imali.
*****
Ne dam tebe, i ne dam ove naše tišine.
Ni za šta na svetu.
Imamo mi i naše pesme
i naše reči
i naša glasna ćutanja,
a ipak,
jasno je da će biti nas,
samo do onog trena
dok budemo vladali
ovim našim,
samo našim tišinama.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Milen Šelmić
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!