VJEROVANJE U NIŠTA

Ničega ima najviše
gdje god se okreneš
naiđeš na ništa
na kaskade praznina
na disharmonične tišine
na zloćudni muk
na vrtloge ništavila
na vakuume
koje nema tko ni što
da ispuni svojim
davno zamrlim
zamrzlim srcem
il' dušom pustom
oništavjelom

 

gradovi imaju korijenje
u pustinji

 

kad jednom potonu
u ničije sjećanje

 

prošetat će tuda Bog
u tijelu šumskog ježa.

Duško Babić

Tagore

Poslano:
24. 10. 2016 ob 19:36

Čudovito! 

Fascinanten začetek..... ničega ima najvišje....., ki vodi v globino nič-a.... in doseže vrhunec v

Gradovi imajo korijenje u pustinji.......

In zaključi lepo, ah ne, krasno!!

Prošetat če tuda Bog

U tijelu šumskog ježa

Hvala. Hvala. 

Spet pesem z dušo za dušo.....




Zastavica

Duško Babić

Poslano:
24. 10. 2016 ob 22:15

Hvala Tagore, na lijepim riječima, od srca !

lp iz Zagreba,

Duško

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
25. 10. 2016 ob 06:47

Duško,

v znamenju verovanja v nič. Prihajamo in odhajamo in se včasih res čudim

praznine, ki zmore zdržati...nič.

Lepo si napisal.

Lep pozdrav v nemirno mesto,

hope

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Duško Babić
Napisal/a: Duško Babić

Pesmi

  • 24. 10. 2016 ob 15:55
  • Prebrano 829 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 343.04

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!