***

trgam se iz postelje

pozno je

(večino noči sem pustil v motorju svojega avtomobila)

zamujam

zamudim v službo

prepozno prevzamem prvo naročilo

prepozno končam s prvim popravilom

pokvari se avtomat za kavo

sesuje se spletna stran

pokvari se računalnik na blagajni

šef se znese nad nami nad državo nad bogom

(vem blagajničarka na skrivaj zajoče)

delam preko delovnega časa

prepozno končam zadnje popravilo

prevzamem klic in žena kriči

zamujam

zamudim 

vzgojiteljica je morala podaljšati svoj delovni čas 

kosila ni

žena pripravi hčerki jogurt s kosmiči

jem burek prinesen iz službe

hčerka me gleda v oči

postrežem si paradižnike (čudno)

gledam hčerki v oči

odvržem misel na pokvarjeni avto

žena kuha sebi kavo

hčerka lista knjigo

(ne vem kdaj in kdo je prižgal radio) 

izstopim na balkon

pod mano razgrnjena prometna nesreča

modra luč

druga modra luč

še več modrih luč

ljudje se spenjajo v polkrog

ulica prižge luči

vrnem se med stene

ulica ugasne 

prižgem luč v dnevni sobi

varčna sijalka pregori s pokom

strupeno smrdljiv vonj 

žena se skrije s hčerko v otroško sobo

zamenjam sijalko

sedem

sedim sedim 

prižgem TV sredi poročil

pred koncem prvega stavka ugasnem

sedim sedim 

na hodniku kričanje

žena plane 

planem za njo

postanem živ zid med besom in dvojico objeto za mojim hrbtom

med odprtimi vrati so hčerkine neme oči

(na vseh ostalih vratih so oči krvave) 

traja neskončno

gledam hčerki v oči

čas neskončnosti

(pa saj so pod blokom modre luči!)

prispe mladenič v uniformi z gardedamo

rešim hčerko

prinesem ji pravljico

pripravim večerjo

shranim jo v noč

noč jo shrani v sanje

traja neskončno da se vrne žena

besni nad svetom ustvarjenim po moški podobi

molčim

njen glas prekopava žive in mrtve

moj jo ostro zareže

zbeži 

ostane prepad tišine

iz praznine zdrsnem na splet

zaniham v bes nad prebrane verze

vse pesmi s povprečjem 5,00 ocenim s slabo

zdrkam si ga

 

Milan Žniderič - Jošt Š.

Talitha Jaguar

Poslano:
09. 10. 2016 ob 08:55

Dragi Jošt÷

Pesem je neposredna, kruta in udarna. Drzno izpovedna.

Čuti se teža vseh pizdarij, ki se pomalem kopičijo človeku, ki hoče biti samo dober, pa ga alienacije in razočaranja v lajfu stisnejo v atomsko bombo, da potem eksplodira ... Potem se zgodi takšna pesem.


Saj bo boljš! Lep pesniški pozdrav in vse dobro na tvoji poti. 

Veliko ljubezni in lepih trenutkov. 

Lp, Talitha Jaguar

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
09. 10. 2016 ob 09:12

Iz tvojih ust

v bogov (na) ušesa

(da ne dvigne(jo)

prst)

da me ne zmeljejo

(ne)bes kolesa 


Talitha, tnx! Lp, Jošt Š.

Zastavica

Talitha Jaguar

Poslano:
09. 10. 2016 ob 09:17

:)

Zastavica

gorskijavor

Poslano:
09. 10. 2016 ob 09:25

Dragi Jošt,


Čeprav je opisana situacija žalostno -realna, sem se morala vseeno nasmihati, ko sem jo brala.

Vsem nam se občasno zgodi, da pademo v situacijo, kateri nismo kos in potem svoje občutke, s slabo voljo ( ali besom ) prenašamo še na druge.

Ampak, tukaj so oči tvoje hčerke, ki te postavljajo nazaj v realnost ( kaj niso magične in čudovite in kakšno moč imajo ).

Potem pa, splača se šteti do deset ( ali več ), pa tudi izgovor, da je vsemu kriva luna, ni slab.



lp          GJ


Zastavica

Tamara Turšič

Poslano:
09. 10. 2016 ob 10:36

Ok Jošt, kje si pa ti danes.

Tega ne počnemo Več. Ego v tej obliki, naj kar drugi držijo.

Dobra pesem BTW.

Lepo nedeljo ti želim,

T.

Zastavica

dimitrij

Poslano:
09. 10. 2016 ob 12:48
Spremenjeno:
09. 10. 2016 ob 13:05

Pozdravljen! Pesem me je spomnila na cikel tvojih pesmi iz preteklosti; taxi. Dobra je! Dobro si nam približal človeka, ki ga množica ljudi in dogodkov, v nesmiselnim življenskim vrvežu, nerazumljenega in osamljenega pušča za seboj.

Kam za boga se vsem tako mudi? Bolj bomo hiteli, prej bomo na koncu!?

Prisrčen pozdrav

Dimitrij

Zastavica

romano

Poslano:
09. 10. 2016 ob 16:25
Spremenjeno:
09. 10. 2016 ob 16:26

V pesmi je veliko čustvenega naboja, krutost in govori o bolečem ravnanju s človekom v družbi, kar se prenaša tudi na bližnje in je boleče za vse. Pesem je res dobra in napisana z veliko drznosti.


Lepo nedeljo še naprej!

Zastavica

li

li

Poslano:
09. 10. 2016 ob 17:10

Vau. Ostanem pri vzkliku :)


Zastavica

filia

Poslano:
10. 10. 2016 ob 06:15


Življenje je pesem in pesem je resnica.

Vsi se prebijamo skozi kaotični vsakdanjik in tako jo berem jaz. Vsekakor so nianse različne. Pesem je napisana tako realistično, da "sleče" navlako, s katero se obdajamo. Vsak je samo človek.

Poklon pesmi in očem, ki te kot dva izvira čiste nedolžnosti umivata in odmikata. Vsak bi moral imeti nekje izvir za moč skozi vsakdanjik.

S spoštovanjem

"filia"

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
10. 10. 2016 ob 08:45

gorskijavor, lahko štejemo (potem se moramo zavedati, da nas lahku tudi preštejejo ali prištejejo!), lahko pišemo (potem se moramo zavedati, da nas lahko preberejo) …

 

Tamara, samo v pesmi SEM lahko. Vse ostalo se zdi, da moram BITI. (Ne vem, še iščem ...) 

 

Dimitrij, s pogledom na obzorje, bi lahko bilo drugače, vendar potem pogledamo še za obzorje …

 

romano, življenje je res precej pre-drzno in ne prizanaša.

 

li  ;)

 

filia, natančno tako! To, kar pa ni v pesmi zapisano, je potem (na koncu) pesem sama. Torej nekaj vendar je … (? »v tem krasnem novem/norem svetu«).    

 

Hvala za odzive in lep pozdrav vsem!


Jošt Š.    

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
10. 10. 2016 ob 09:01
Spremenjeno:
14. 10. 2016 ob 00:27

... Še to, če nekaj je, potem naj bo še nekaj ..: 

Ta pesem je pravzaprav fragment za prozno delo, ki nastaja. Zapisana je bila kot gradivo oz. osnutek, ker mi zmanjkuje časa, da bi ta del takoj v celoti postavil v prozo (to bo verjetno edini del zapisan v prvi osebi). Zato ima pesem še druge plasti, ki pa sem jih v tej objavi izpustil, pesem pa tudi malo prilagodil ... Očitno je "gradivo" zanimivo in me je dober odziv kar malo presenetil ... :) 

Eno od »plasti« (mix Kafke in Orwella?), naj vseeno predstavim z nekaj verzi:

svetleč napis nad izložbo le delno razsvetljen

 roza      pes     po naročilu

p       ali      mi so pregoreli


facebook chat emoticon smile Lp, Jošt Š.

Zastavica

Lomim Led

Poslano:
10. 10. 2016 ob 15:07
Spremenjeno:
10. 10. 2016 ob 15:13

Ovo je toliko dobro da seam se smejao baš.
Let us/me know kad završiš tu prozu.

hvala,
Led

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
13. 10. 2016 ob 22:30

Narativna pesem o vpetosti v skupnosti in dela, ki človeku zaradi rutine in časovnih bremen presedajo, o ljubezni, ki je potlačena ali nima možnosti, časa, prostora v tem kaotičnem svetu, pesem, ki se ji jezik izjemno prilega - izbor besed, prvoosebnost in razpostavitev v pesem gradijo atmosfero, v kateri se zadrgne glas in še tisto malo upanja ... čestitke,

Ana

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 10. 2016 ob 00:20

Ana, hvala za podčrtanko in seveda za komentar te pesmi, ki je to pot bila malo drugačna, pa vendar opažena  ... ;)

Lp, Jošt Š.


Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 10. 2016 ob 00:25

Lomim Led, hvala!

Ja, tudi smeh je lahko del (ali pot do) rešitve ... 

Proza pa bolj počasi napreduje ... Ampak sedaj sem že tako daleč, da verjamem, da pridem do konca.

Lp, Jošt Š. 

Zastavica

igor žuravlev

Poslano:
14. 10. 2016 ob 10:20

Iskrene čestitke Jošt Š.!

Lp, Igor

Zastavica

romano

Poslano:
14. 10. 2016 ob 10:23

Čestitke tudi z moje strani, lepo!


Pozdrav, romano

Zastavica

gorskijavor

Poslano:
14. 10. 2016 ob 11:55

Veseli me, da si podčrtan <3.   Čestitam.




lp        GJ


Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 10. 2016 ob 16:22

GJ, veseli me, da z mano deliš podčrtano veselje!


Tnx!


Lp, Jošt Š.

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 10. 2016 ob 16:24

romano, hvala in lep pozdrav!

Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Milan Žniderič - Jošt Š.
Napisal/a: Milan Žniderič - Jošt Š. (urednik)

Pesmi

  • 09. 10. 2016 ob 08:20
  • Prebrano 1970 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 513.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!