
Uvod:
Vse se bo pospravilo.
V kotih ni prostora za drobtine
in stol ob mizi je pokončen vojak odličnosti.
Poravnana slika
na steni ne namiguje na nič,
le na pozoren prah ob robu.
Luč, ugasnjena, čaka na prižig,
zagon speče energije v preletu žarilne nitke.
1. hod
Hladilnik ne jé hrane
in se ponoči skrivaje odpira,
da razsvetli kuhinjo v predmestje živeža.
Konzerva je stabilizirana,
da preživi vsaj eno življenje človeka.
Jogurt pasteriziran,
posneta maščobe sanja debele krave,
prežvekajoče na zelenih pašnikih.
2. hod
Sok, ožet,
se cmeri za časom
svobodnega bingljanja na zelenih vejah.
Sesirjeno mleko
se tihoma približuje dnevu,
ko bo postalo sirni namaz.
Pivo v pločevinki se napihuje
od pretirane zlorabe ogljikovega dioksida
in predrzno namiguje na razvrat.
Zrezek se že pogovarja
s klobaso o hlevskem vonju,
ki se jima je nostalgično zabijal v nozdrvi.
Vložene kumarice protestirajo,
načrtujejo revolt skisanega plavanja,
kot begunci v ocetni raztopini.
Hladna rižota čaka na razgretost,
vnovični napad napalmske bombe,
žrtvovano požiranje ognja.
Čisto zgoraj zmrzujejo vrste sladoledov
zvrhana naslada Andov s poukusom po mesenem.
Zadnji hod:
Prerokovanje hrane
kot darilo malim bogovom
so tlakovci družbenih sprememb.
Všeč. Je pa nekdo moral biti pretirano lačen? ;)
Ziher boljša polovica :D :D :D (kokr vem, smo me zmer lačne... kot larve...(vsaj če po seb sklepam)) :D :D :D
V samožretju smo že pravi umetniki. ;)
Se pa vprašam, kdo pomije posodo za vsemi temi hodi ;)
Dobra, Dare.
Lp
T.
To pa itak... upam si trdit, da je samožretje temelj vsakega ustvarjanja ;) :) :)
Ko se odžreš do zadnjega koščka pa končno pride umetniška slava. ;)
Ampak samo, če si pod srečno zvezdo rojen (morš bit preje sicer vsaj ene 200 let zakopan) ;)
Ej, premalo zaupanja imata v samozaložništvo in sodobno tehnologijo ;)
Samo pomislek ob zabavnem branju.
A misliš, ko sam sebe založiš, da te tudi najnovejša tehnologija ne najde? ;)
Sodobna tehnologija je ženskega spola. Tako, da na to ne bi stavila. Vse najde.
Kot založene ključe v stanovanju, v najboljšem primeru, seveda ;)
Nič, lep dan vama želim.
T.
Lahko tudi, ampak Slovenija je majčkena, majčkena, svet pa velik, velik ;) Sam 'prašam, sam 'prašam...
Kar je res je pa res, dooobra, pa še lakota me je prijela.:):):)
Lp GJ
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Dare Gozdnikar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!