Obed

Uvod:

 

Vse se bo pospravilo.

 

V kotih ni prostora za drobtine

in stol ob mizi je pokončen vojak odličnosti.

 

Poravnana slika

na steni ne namiguje na nič,

le na pozoren prah ob robu.

 

Luč, ugasnjena, čaka na prižig,

zagon speče energije v preletu žarilne nitke.

 

1. hod

 

Hladilnik ne jé hrane

in se ponoči skrivaje odpira,

da razsvetli kuhinjo v predmestje živeža.

 

Konzerva je stabilizirana,

da preživi vsaj eno življenje človeka.

 

Jogurt pasteriziran,

posneta maščobe sanja debele krave,

prežvekajoče na zelenih pašnikih.

 

2. hod

 

Sok, ožet,

se cmeri za časom

svobodnega bingljanja na zelenih vejah.

 

Sesirjeno mleko

se tihoma približuje dnevu,

ko bo postalo sirni namaz.

 

Pivo v pločevinki se napihuje

od pretirane zlorabe ogljikovega dioksida

in predrzno namiguje na razvrat.

 

Zrezek se že pogovarja

s klobaso o hlevskem vonju,

ki se jima je nostalgično zabijal v nozdrvi.

 

Vložene kumarice protestirajo,

načrtujejo revolt skisanega plavanja,

kot begunci v ocetni raztopini.

 

Hladna rižota čaka na razgretost,

vnovični napad napalmske bombe,

žrtvovano požiranje ognja.

 

Čisto zgoraj zmrzujejo vrste sladoledov

zvrhana naslada Andov s poukusom po mesenem.

  

Zadnji hod:

 

Prerokovanje hrane

kot darilo malim bogovom

so tlakovci družbenih sprememb.

 

 

 

 

Dare Gozdnikar

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 09:43

Všeč. Je pa nekdo moral biti pretirano lačen? ;)

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 09:47

Le kdo, a? :)

Zastavica

filia

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:06

Se ve ...

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:07

Ziher boljša polovica :D :D :D (kokr vem, smo me zmer lačne... kot larve...(vsaj če po seb sklepam)) :D :D :D

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:08

V samožretju smo že pravi umetniki. ;)

Zastavica

Tamara Turšič

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:25

Se pa vprašam, kdo pomije posodo za vsemi temi hodi ;)

Dobra, Dare.

Lp

T.

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:28

Narava. :) Hvala!

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:38

To pa itak... upam si trdit, da je samožretje temelj vsakega ustvarjanja ;) :) :)

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:42

Ko se odžreš do zadnjega koščka pa končno pride umetniška slava. ;)

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 10:50

Ampak samo, če si pod srečno zvezdo rojen (morš bit preje sicer vsaj ene 200 let zakopan) ;)

Zastavica

Tamara Turšič

Poslano:
12. 08. 2016 ob 11:01

Ej, premalo zaupanja imata v samozaložništvo in sodobno tehnologijo ;)

Samo pomislek ob zabavnem branju.

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 11:03

A misliš, ko sam sebe založiš, da te tudi najnovejša tehnologija ne najde? ;)

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 11:06

Dare, odlična ;)

Zastavica

Tamara Turšič

Poslano:
12. 08. 2016 ob 11:08

Sodobna tehnologija je ženskega spola. Tako, da na to ne bi stavila. Vse najde.

Kot založene ključe v stanovanju, v najboljšem primeru, seveda ;)

Nič, lep dan vama želim.

T.

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 11:14

Lahko tudi, ampak Slovenija je majčkena, majčkena, svet pa velik, velik ;) Sam 'prašam, sam 'prašam...

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 12:15

Hvala vsem! Lep dan. Dare

Zastavica

gorskijavor

Poslano:
12. 08. 2016 ob 13:36

Kar je res je pa res, dooobra, pa še lakota me je prijela.:):):)


Lp GJ

Zastavica

Lara Arh

Poslano:
12. 08. 2016 ob 14:08

Kajneda?

Zastavica

Dare Gozdnikar

Poslano:
12. 08. 2016 ob 15:46

Hvala. Čimprej jest! :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Dare Gozdnikar
Napisal/a: Dare Gozdnikar

Pesmi

  • 12. 08. 2016 ob 09:38
  • Prebrano 778 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 232.15

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!