
Izginil je lestenec,
tema je prekrila svetlobo,
samota gleda z odprtimi očmi
___________________________
Iz žabje perspektive
gledam v nebo
črno je
kot je črno povsod
kamor mi seže pogled
omara se je spremenila
v veliko temno gmoto
strop je postal
neopredeljeno nebo
brez zvezd,
brez meseca,
gledam iz nižine
iz postelje,
ki mi nocoj
ne nudi pravega spanca
ne mislim ničesar
le pogled tava
iz ene teme
v vsako drugo
koder obrnem oči
dan sem prespala
zdaj merim daljave
še nate pomislim
kako daleč si
od mene
in postelja
je ostala brez dotika,
le moja koža
pritiska na jogi,
osamljen in tih,
še misli ne zmorejo
več prave domišljije,
sem kot da me ni,
kakor buden mrtvak
ki ima v sebi
še toliko zavedanja,
da kotiram s pogledom
in ne mislim nič,
z žabje perspektive
kot pupek na robu
blatne luže,
ki nima niti prave
žabje družbe,
ker vse okoli mene že spi.
Spanje pravičnega,
ki ni spal podnevi
ima nočno dovoljenje
za nove sanje,
medtem ko tišina reže,
da v ušesih zašumi,
srednje uho,
kot da sem predrla bobnič
in čakam na sen,
da te vidim,
kako odpiraš mi gumbe,
na spalni srajci
z nešteto gumbi.
Vsaj nekaj mislim,
mislim na misli,
ki si mi jih napisal,
da bodo nekoč
postali stvarnost.
Nocoj rabutam glasove,
ki jih od nikoder ni,
kot da ležim v grobnici
z nekaj dihi še,
toliko da se zavem,
da sem živa pokopana.
Reglam samo še v pesmi,
za katero bi rada,
da nekoč postane tvoje nebo,
na katerem preštevaš
zvezdno svetlobo
in prsti, ki jih ljubim,
ker znajo ljubiti.
Počasi,
temi se nikamor ne mudi.
Jutri bom od mrtvih vstala,
vzporedno s hitečimi
sredi naše vasi
bom tavala proti cilju.
Sama.
Kot nebo, brez oblaka
brez ptic,
ki se pripravljajo
na dolgo selitev.
_______________________
Nekje v globini si ti,
pesem ki tiho poje,
ki ima še odprte oči.
______________________
lepoooo Irena hope,
lp Vesna
Vesna, prijateljica,
tvoje besede so tako pozitivne in lepe, človeku kar dvigne počutje.
Hvala ti. Zdi se mi, kot da že celo večnost gledam s takšne perspektive...
Lepo bodi.
Pozdravček,hope,Irena
draga Hope,obično pišem tamnu poeziju alii ponekad se i meni omaknu i svijetliji tonovi u stihu...hvala ti i lijepe snove ti želim :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!