
ej, groza
da mu puška zaskoči
da mu polh na glavo skoči
da ga mravlja ugrizne v nos
in klop vščipne njegov ponos
(saj če bi ga uporabljal, ne bi lovil živali)
zveri na preži
ob truplu milo joče
medvedji mladič
srečok, prav imaš
sem razmišljala po aforizmu o tem, kdo daje na seznam pravico do ubijanja,
kdo je tisti, ki sploh in v imenu koga in česa ima to pravico, da človeku kima,
da to pa ni dobro in je treba ubiti, razen če je človek bog (in glede moči je ziher),
kar pa vodi do tega, da so tudi drugi seznami po svetu, prazaprav povsod, ki
dovoljujejo marsikaj kar se osnovne nedotakljivost in pravice do življenja
tiče... !.
srečok, tako kot si napisal. In človek ima zmeraj manj humanosti.
Mladič? Glede na to,čigav je, ŠUS.
Samo da nihče nima slabe vesti, zato so seznami, ne. Dovolilnica. Do marsičesa.
Prejmi lep pozdrav, srečok,
hope
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!