Ruska kapelica (1916)

Nešteti leseni pomniki,

prekrižana trupla v rovih.

 

V osamelih zvonikih spomini,

na bojnem polju angeli smrti.

 

Hrana za topove, nekoč možje,

sinovi, bratje, očetje -  ljudje.

 

Le v bežnih trenutkih predah,

za pozabo in skrb.

 

Kdo bo sejal na polju pšenico,

ko vsi so pregnani iz rodnih vasi,

bo vihra sovražna prinesla

vsaj majhen up ali pa le razpokan grob?

 

Črne ptice so že davno presite -

pa ne pšenice.

 

Ni več lesenih pomnikov,

še spomini so okamneli,

iz topov so spet uliti zvonovi.

 

Komu bodo jutri zapeli?!

TimotejB

romano

Poslano:
29. 07. 2016 ob 12:34

Čudovito napisana pesem, ki nosi bolečino skozi čas, bravo Timy!


Lep dan...

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

TimotejB
Napisal/a: TimotejB

Pesmi

  • 29. 07. 2016 ob 07:58
  • Prebrano 855 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 324.66

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!