Peščica idiotizmov

Smeh je včasih kot muren...
V zemlji se skriva in čaka, da bo kdo vanj podrezal s palčko.

 

+++

 

Ura je šest zjutraj.
Jutranji pogovor z možem ob kavi.

"Kakšno je vreme?"
"Ne vem, ni ga še..."

In kakšno je stanje ob sedmih?
Očitno danes vremena ne bo, je pa hvalabogu petek.

 

+++

 

Ena stvar drži kot pribita.
Ko ima hudič mlade, se avtoreproducira...
Bemtiš vražjih stereotipov!

 

+++

 

Če ljubiš dihurje, te bodo grizli nazaj.

 

+++

 

Ko sm b'la mlada, sem si djala:
"ko bom velka, bom lubenica postala."
Zdaj, ko sem zrastla in sem stara,
se sam še ena vel'ka, nezrela lubenica naokol' preklada.

 

+++

 

Iz leta v leto moja senzibilnost narašča;
jok se ob čutnih filmskih prizorih brezobzirno stopnjuje.
»Najeli bomo ekzorcista,« mož tolažbo glasno snuje.

 

+++

 

Ob včerajšnjem pofilmskem kobacanju v posteljo:
"A s'ti že tle?"
"Nego??? Kje pa naj bom?"
"Jah ne vem... v solzah."

 

+++

 

Poezija je misel,
spočeta kot riba...

ki odplava,
da bi utonila...
v rdečem
ali črnem morju...

Lara Arh

Komentiranje je zaprto!

Lara Arh
Napisal/a: Lara Arh

Aforizmi

  • 09. 07. 2016 ob 11:10
  • Prebrano 517 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 81.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!