
Smeh je včasih kot muren...
V zemlji se skriva in čaka, da bo kdo vanj podrezal s palčko.
+++
Ura je šest zjutraj.
Jutranji pogovor z možem ob kavi.
"Kakšno je vreme?"
"Ne vem, ni ga še..."
In kakšno je stanje ob sedmih?
Očitno danes vremena ne bo, je pa hvalabogu petek.
+++
Ena stvar drži kot pribita.
Ko ima hudič mlade, se avtoreproducira...
Bemtiš vražjih stereotipov!
+++
Če ljubiš dihurje, te bodo grizli nazaj.
+++
Ko sm b'la mlada, sem si djala:
"ko bom velka, bom lubenica postala."
Zdaj, ko sem zrastla in sem stara,
se sam še ena vel'ka, nezrela lubenica naokol' preklada.
+++
Iz leta v leto moja senzibilnost narašča;
jok se ob čutnih filmskih prizorih brezobzirno stopnjuje.
»Najeli bomo ekzorcista,« mož tolažbo glasno snuje.
+++
Ob včerajšnjem pofilmskem kobacanju v posteljo:
"A s'ti že tle?"
"Nego??? Kje pa naj bom?"
"Jah ne vem... v solzah."
+++
Poezija je misel,
spočeta kot riba...
ki odplava,
da bi utonila...
v rdečem
ali črnem morju...
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Lara Arh
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!