
Srečal sem mladenko,
lepo kot Ajšvarja Raj,
nadarjeno kot Olga Podlužnaja,
močno kot Atena Palada,
a v boju za pravice žensk
je pozabila biti ženska
in je postajala bolj moški
od vsakega moškega,
kot bi se borila za to,
da vsa bitja postanejo
moški po njeni podobi.
Razen moških, seveda.
Bila je astronavtka,
v neznanem vesolju,
zato intronavta kot sem sam
ni niti zaznala.
Pa tako blizu mi je bila ...
Tako blizu
kot morje obali.
uf, kaj so moški naredili iz tistih, ki jih niso zažgali ;)
:-))), Pi vse kaže, da astronavtke. Res smo precej leteče.
Lp,
T.
Ja, meni je pesem res všeč, ker je v njej nekaj, kar tudi sama čutim, vidim, pa čeprav sem generalno ženska, le da nisem astronavtka, bolj pri tleh se držim :)
Lp
Pi
Saj meni je tudi. Večina Tomaževih je dobra.
Sem se pa nasmejala komentarju. Priznam.
Lp,
T.
Eh, drage moje, vsi (moški in ženske) smo že zdavnaj (že v prazgodovini menda) zašli s poti Človeka. Odmik od poti ni sicer nič hudega, a izgleda, da je to odklon. In vsi (moški in ženske), ga še vedno zagovarjamo, kot pravo in najprimernejšo pot, četudi do vratu zabrodeli v močvirskem blatu, ki nam ne da več videti kdo sploh smo.
Ps.: hvala vama za pohvale :-)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Mahkovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!