***

Alešu Debeljaku

 

 

Neprijetno je, če nisi nikoli prej spregovoril z nebom,

kapljo rose, korenino še ne cvetočega žafrana, če nisi

nikoli prej izrekel besede zelenemu potoku, ki se je

 

v svojem tihem potovanju, neslišnem dremežu,

počasi, pa vendarle vztrajno, približeval svojemu

koncu. Kje v jeziku, ki te še ni vreden, kje naj iščem te,

 

če vse prehitro plava vstran, če ni namigov, da narava

spregovori le takrat, ko jo nagovoriš, če zaradi slovarja

tišine odgovore poznaš le ti, zavezan večnemu spominu.

Anja G.

Ana Porenta

urednica

Poslano:
06. 02. 2016 ob 23:07
Spremenjeno:
06. 02. 2016 ob 23:08

Žalost in iskanje v besedah, ki ostajajo ... dremež, ki čaka, da ga preberemo in ga - da se zdi, da smo s tistim, ki jih je zapisal.



Zastavica

Anja G.

Poslano:
07. 02. 2016 ob 22:41

Predvsem iskanje ... in pomiritev, da teh slišanih in prebranih besed ne more nič izbrisati iz spomina. Hvala, Ana.

Lep pozdrav,

Anja

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Anja G.
Napisal/a: Anja G.

Pesmi

  • 29. 01. 2016 ob 21:16
  • Prebrano 1029 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 465.22

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!