
V podpalubju se veseliva
tam med tistimi, ki so imeli
le za eno ubogo revno karto
za dolgo pot v boljše čase,
tam se mi prikloniš
in zapleševa svoj večerni ples,
takoj po večerji
in po sprehodu nad palubo,
kakor da bi gledala
koliko morja je že za nama
in se nato veselila
za vsak naslednji dan,
ko bova bližje tujcem
ali domačim beguncem
v tisti deželi,
ki jo obkrožajo oceani
in dela nikoli ne zmanjka.
V kapitalizmu,
med kralji vseh borz,
ko se sešteva bogastvo
in kopiči revščina.
Tja odhajava.
Resnično sva hazarderja,
najine sanje so popotnica
in ne popustijo
dokler ne obupava.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!