POD CEROM

 

Ne pet' o jeseni,

žehteti v kopreni

ak' jutra presneta

v brezdanje teko.

Saj vznikajo zore,

prinašajo spore,

ki snu omračenem

svetline odpro...

 

Ne pet' o mrzlini,

odéveni strini,    

ki legla je trudna

mi v večne noči;

pod ilne poljane

v gomile neznane,

kjer jekla sivine

ledé vse strasti...

 

Ne pet' o pomladi,

razkošju, estradi,

etudi mladenke, 

nje spevu čez plan;

kričavi tišini

ne dalji bližini.

Spolzela je nekdaj

čez mrzlo ti dlan...

 

Ne ihti predraga

na večnosti praga;

kamnijo tam solze

v ječanju zveri.

Podrsaj molčeče

skoz' listje šumeče -

odkriješ pod cerom

sled moje krvi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sašo Zorc Florjanski

Sašo Zorc Florjanski

Poslano:
29. 10. 2015 ob 19:23

O, saj kakšna še bo v svet zašla, še pred' pomlad zasije vsa... Hvala, Irena, za lepe stihe!  :-)

Lp, Sašo

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Sašo Zorc Florjanski
Napisal/a: Sašo Zorc Florjanski

Pesmi

  • 23. 10. 2015 ob 08:46
  • Prebrano 2463 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 824.28

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!