
36
uputstvo za tumačenje pesme:
prvo je treba sekirom desetkovati svom snagom
kad te umor svlada, sedni nadomak haosa
kako nije lako ni to posmatrati
udalji se
neka vetar raščisti iverje
možeš se smejati do mile volje
i tako izazvati oluju
da presudi i sve raznese daleko od sentimenta
e tad se vrati i pogledaj
podsvest ti cvili da je naoružaš
kamin(n)gs
37
Iako u vidokrugu nema nikoga, uopšte se ne osećam samom….
koga bih i videla kada sam slepa?
s kime bih i pričala kada sam nema?
ko bi mi prišao kada sam prozirna?
i da vam više ne objašnjavam zašto sam Carica na Maskembalu Raja
želea bih samo da me se ne plašite ako me u podsvesti budete sreli
ja sam narcis
pero albatrosa
i
čuperak korova u odeći anđela
kamin(n)gs
38.
sve ono zbog čega se ovde uvijamo u crno
druga obala zlati
a ono što nas sada čini jatom nada u odi
tamo odiše spokojnim taktom
zašto se niko ne vraća sa kamerne obale?
zašto?
shvatićete
budite pribrani ali
ne priremajte se unapred
zvonik sa hridi ravnomerno otkucava
i tačno u određeni sat dozove
splav
uvertire duši koja se smeši
kamin(n)gs
39
poezija je... ne bih vam mogla precizno objasniti.
iako sam se pripremala da održim predavanje na tu temu,
osećam kako mi se olovka ledi i jezde reči u bezbroj pravaca... pa da, zima je
..kao što rekoh, poezija je (molim za čašu sode) hvala)) poezija je
oblik jako vijugav i nikad ne znate u kom ćete ga stanju zateći
posle toliko napisanih pesama, ne znam ni da li ću nove objavit u obliku inja na kapcima
ili u obliku drveta što hoda nudeći gnezdo usnulim vrapcima
a možda se u utrobi oforme
pesme bez ikakve forme i sadržine
možda
ne znam, zaista,
puno sam reči htela , svašta sam doživela
sada sam pocepana sveska koja dopušta da je poezija gužva i desetkuje
nije lako,
ali i ta vrsta mazohizma je oblik poezije
hvala joj, hvala
kamin(n)gs
40.
Toliko je toga trebalo obaviti u snu da kapcima nisam dopustila da se dodirnu.
oni još uvek maštaju o odanom drugu i mole me da ukinem zabranu
zauzvrat,
umiriće topot nervnih vlakana i
oslikati pesmu van zvezanog vremena
kamin(n)gs
Mikailo, da?
pozdrav
Pesem, ki je najmočnejša, ko se presprašuje in razstavlja, ko je pero in iver, puh in piš, in ki lepo pokaže, kako zvodeni, ko se hoče razlagati ... pesem, ki deluje na živčna vlakna in se ne pusti zmesti, tudi če ima veliko besed, čestitke,
Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Marina Adamović
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!