
Ti mesto u moji si deželi…
Mesto kjer sem se rodila,
del si mojega otroštva,
moje mladosti,
prvih norosti,
slatkih skrivnosti…
Tvoja so jutra zavita
v megleno tančico,
tvoji dnevi so včasih tako sivi
ali vseeno tako polni in zanimivi,
a tvoji večeri tako hladni
in nestrpljivi…
Kadar te obiščem
vedno te iščem
v sencah svojih spominov
katere si mi podarila
s prepolno košaro
breskrbnega otroštva,
nore mladosti,
najinih prvih skrivnosti…
Ne, ne boj se,
ne bom te pozabila,
s teboj sem podelila sve radosti,
veselje, žalosti, modrosti…
Morda…
enkrat ko pride čas
vrnem se nazaj
v tvoj objem…
Ljubljana, moje mesto,
da skupaj s tabo,
uživam mir in spokoj
svoje starosti.
Andreja Malta
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: andreja-lea
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!