
Kupujem
nov dan
s prazno denarnico
in plastika
se para po šivih.
Štejem cekine.
Nekaj za kruh,
nekaj za popa,
nekaj za rožo,
da mi bo življenje
cvetelo.
Z očmi
odpiram
novo svetlobo
slično kot včeraj,
le da za danes
še nima scenarija
in ne vem
v katero smer,
da ne bo narobe.
Pet je
in jaz kot budnica
ropotam s premiki,
soba za cigareto,
soba za spoved,
kuhinja za kruh.
Do tu je vse isto
kot že prej.
Manjka mi
tisto živo,
kar si,
kar še imam.
Smisel srca.
Dobra pesem, hope. Pritegne s svojo zares odkrito pripovednostjo, zanimivo, zaradi preprostosti učinkovito zgovornostjo, ki nam prikaže bistvo hrepenenja (to pa je - življenje preko "posedovanja" nečesa živega)!
Predlagam par popravkov (nekaj škratkov in ločila) , da bo pesem lepo urejena za na "oder".
Kupujem
nov dan
s prazno denarnico
in plastika ......>>.... (izpusti besedo "UMETNA", saj naravne plastike itak ni ;)
se para po šivih.
Štejem cekine.
Nekaj za kruh,
nekaj za popa,
nekaj za rožo,
da mi bo življenje
cvetelo.
Z očmi
odpiram
novo svetlobo
slično kot včeraj,
le da za danes
še nima scenarija
in ne vem
v katero smer,
da ne bo narobe.
Pet je
in jaz kot budnica
ropotam s premiki.
Soba za cigareto,
soba za spoved,
kuhinja za kruh.
Do tu je vse isto
kot že prej.
Manjka mi
tisto živo,
kar si,
kar še imam.
Smisel srca.
.....................................
Kako se ti zdi?
Lp, lidija
Draga Lidija
najlepša hvala ti za pomoč, za popravek. Veš ko pišem je to tko močno
večinoma da sploh izpuščam vejice in pozabim na ptavo našo slovnico.
Sem popravila, prav si seveda imela da umetne plastike itak je,
ker naravna od kod naj pride....
Še enkrat Lidija hvala ti za pomoč.
Želim ti lepe sončne dni. Aja meni se popravek zdi odlićen, izpilila si pesem res.
Lep pozdrav
Irena, hope
Lepo pozdravljen Svit, veliko mi pomeni da opaziš kakšno pesem.
Hvala ti Svit, želim ti lepo pomlad, polno cvetja in prijateljev muck.
Poboži še eno zame.
Lep pomladni pozdrav,
Irena
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!