Smisel srca

Kupujem

nov dan

s prazno denarnico

in  plastika

se para po šivih.

Štejem cekine.

Nekaj za kruh,

nekaj za popa,

nekaj za rožo,

da mi bo življenje

cvetelo.

 

Z očmi

odpiram

novo svetlobo

slično kot včeraj,

le da za danes

še nima scenarija

in ne vem

v katero smer,

da ne bo narobe.

 

Pet je

in jaz kot budnica

ropotam s premiki,

soba za cigareto,

soba za spoved,

kuhinja za kruh.

Do tu je vse isto

kot že prej.

Manjka mi

tisto živo,

kar si,

kar še imam.

 

Smisel srca.

 

 

IŽ-lev

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 03. 2015 ob 17:52
Spremenjeno:
18. 03. 2015 ob 17:54

Dobra pesem, hope. Pritegne s svojo zares odkrito pripovednostjo, zanimivo, zaradi preprostosti učinkovito zgovornostjo, ki nam prikaže bistvo hrepenenja (to pa je - življenje preko "posedovanja" nečesa živega)!

Predlagam par popravkov (nekaj škratkov in ločila) , da bo pesem lepo urejena za na "oder". 


Kupujem

nov dan

s prazno denarnico

in plastika            ......>>.... (izpusti besedo "UMETNA", saj naravne plastike itak ni ;)

se para po šivih.

Štejem cekine.

Nekaj za kruh,

nekaj za popa,

nekaj za rožo,

da mi bo življenje

cvetelo.

 

Z očmi

odpiram

novo svetlobo

slično kot včeraj,

le da za danes

še nima scenarija

in ne vem

v katero smer,

da ne bo narobe.

 

Pet je

in jaz kot budnica

ropotam s premiki.

Soba za cigareto,

soba za spoved,

kuhinja za kruh.


Do tu je vse isto

kot že prej.


Manjka mi

tisto živo,

kar si,

kar še imam.


Smisel srca.


.....................................


Kako se ti zdi?

Lp, lidija

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
18. 03. 2015 ob 19:14

Draga Lidija

najlepša hvala ti za pomoč, za popravek. Veš ko pišem je to tko močno

večinoma da sploh izpuščam vejice in pozabim na ptavo našo slovnico.

Sem popravila, prav si seveda imela da umetne plastike itak je,

ker naravna od kod naj pride....

Še enkrat Lidija hvala ti za pomoč.

Želim ti lepe sončne dni. Aja meni se popravek zdi odlićen, izpilila si pesem res.

Lep pozdrav

Irena, hope

Zastavica

igor žuravlev

Poslano:
18. 03. 2015 ob 23:07

Iskrene čestitke draga Hope.

Igor

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
19. 03. 2015 ob 07:34

Dragi Igor Hvala Ti, piši haikuje.

hope

Zastavica

Svit

Poslano:
19. 03. 2015 ob 09:35

Čestitke Poetesa

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
19. 03. 2015 ob 09:43

Lepo pozdravljen Svit, veliko mi pomeni da opaziš kakšno pesem.

Hvala ti Svit, želim ti lepo pomlad, polno cvetja in prijateljev muck.

Poboži še eno zame.

Lep pomladni pozdrav,

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 18. 03. 2015 ob 05:52
  • Prebrano 874 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 422.41

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!