
Leden mraz, mala snežna kepa se je zvila na okenski polici,
kot da je zdolgočasena zre skozi ledene rože - nepremična,
a napeta, pripravljena na skok.
muc na polici
pred oknom vrabec zoba
oljno pogačo.
Impresivno... meni nikoli ne uspe sestaviti tako naraven, razumljiv in simpatičen haiku... izkušnje in poseben dar v opazovanju narave se lepo prepletejo...
lp
mislim, da temu rečejo haibun nisem pa prepričan in mi je odkrito povedano vseeno....:) hvala pa za povedano...raje opazujem reakcije ljudi, so bolj predvidljivi kot živali in narava in neprimerno bolj smešni :) čeprav moj Obi (muc) ime ima po trgovini Obi, kjer sva malo kepico našla zapuščeno.. prvo je bil muca, pol smo ga skopali in je bil muc,, pol pa na žalost...njegovo...kastrirali....zaradi markiranja...je pač hišna žival...no pa sem zašel....no Obi je kar predvidljiv ima zelo človeške lastnostii, na žalost.
Zanimiva zimska, poenotiti bi moral spol (govoriš o mrazu ali sneženi kepi?) v začetku pesmi.
Lp, Ana
mala snežna kepa je muc ;)
samo kako zdaj iz te zagate, naj iz njega naredim mačko, čeprav je pravzaprav ono (kastrat)
Nejasno je samo ali v tem delu govoriš o ledenem mrazu (glede na uporabo spola) ali (najbrž si imel to v mislih) mali sneženi kepi:
kot da je zdolgočasen zre skozi ledene rože - nepremično,
a napet, pripravljen na skok.
Če gre za malo snežno kepo, moraš nadaljevanje spremeniti v ženski spol;)
Lp, Ana
oki,,,,upam, da mi muc ne bo zameril :) a ko se zvije v klopčič je res kot snežna kepa.
hvala za popravke
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: srecok
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!