
Dve otvi sta prileteli
v potok pod sivi naš blok;
tam plavata družno po vodi,
veslata pod mosta obok.
Jaz gledam skoz okno dve otvi
in v meni utriplje srce,
dih zadržim in izprožim
ter s šibrovko počim obe.
dve otvi: dve divji raci
Pesem je v originalu ljubezenska, napisal jo je Fran Levstik
Takole gre, Levstikova:
Dve otvi sta prileteli
v jezéro pod skalni grad;
tam plavata družno po vodi,
veslata v kristalni hlad.
Jaz gledam skoz okno dve otvi
in v meni utriplje srce,
zamišljeno v dneve nekdanje
na lice usiplje solze!
No, seveda bi lahko naredil eno delavnico, v kateri bi povabil k take vrste humorističnem poustvarjanju ob znanih pesmih. Kaj praviš?
že zato ti ni uspela, po moje, ker nam pesniškim dušicam ni všeč lovska mentaliteta in streljanje račk, sploh pa ne, če se ti zdi, da je to parodija;)
tako da hmmm ... praviš: parodija?
Parodija za v lovski Obzornik :)))
Za pravo parodijo potebuješ malo več humorja.
Lp, lidija
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!